ES GEÇMEYİN

TIKLA GÖR

TIKLA TIKLA

BAKMADAN GİTME

tıklaaaaaaaaaaaaaaa

HOŞGELDİNİZZZZZ

TIKLAAAAAAAAAAAAAAAA

TIKLA TIKLA TIKLA

BONCUK DOKUMA TEZGAHI

 

Boncuk Dokuma Teknikleri

 

Wooden Bead Loom with Adjustable Stands

 

 

Wooden Bead Looms we offer are very user-friendly products. They include wooden screw, springs and the warp threads-stoppers.
Wooden screw Wooden screw:
You can easily tense or slacken warp threads without out any other tools.
Springs Springs:
High-positioned springs allow letting in the stoppers smoothly.
Warp threads-stoppers
*2 stoppers are accompanied with each of the wooden looms, and the length of the stopper is depending on the width of the loom.
Warp threads-stoppers:
These stoppers keep warp threads on the bar, so you can bring the loom without worrying about the threads coming off.
(The stoppers are accompanied with the following wooden looms: Item Number 6-40-30/ 6-4-31/ 6-4-32.)
Warp threads-stoppers

 

 

Dokuma yapmak istediğiniz şablondaki boncuk sayısının bir fazla adedindeki ipleri tezgaha gerip,boncukları alıp dokumayı yapabilirsiniz.Bilezik ev dekorasyonu vb gibi olanlarda çalışmalar yapabilirsiniz.
 

TASARIMINIZI SEÇİN:

Bir boncuk tasarımına karar verin.Parçanın bitmiş ölçüsünü düşünerek,alete yerleştireceğiniz iplik uzunluklarını tayin edin.Renkli tükenmezleri ve kurşun kalemleri kullanarak kendi tasarımınızı yapmak için boş şablonu kullanabilirsiniz.

DOKUMA TEZGAHINA İPİ DİZMEK:

Dokuma şablonunuzdaki  tasarımın 1.sırasındaki boncuk miktarından 1 sayı fazlası kadar,60 cm. ölçüsünde iplikler kesin.(Örneğin:bilekliğin ilk sırasında toplam 7 boncuk varsa,biz dokuma tezgahına 8 tane ip dizmeliyiz.)

İplikleri bir araya toplayıp düğümleyin.Fazlalığı keserek iplikleri ikiye ayırın.

İplik düğümünü çivi başlığının altına ,oradan da makaraya yerleştirin.Böylece iplik tutamları daha kolay ayrılmış olur.20 cm. lik bir payı karşı uca bırakarak makarayı çevirin.Diğer başa da aynı işlemleri tekrarlayın. İpliklerin gerginliğini makarayı çevirerek ayarlayın.Kürdan kullanarak, tüm iplikleri karşılıklı halkalı çubuklara yerleştirin. Dizilmiş ipliklerin gerginliğini tekrar kontrol edin.

 

                 Resim:1

ÖRME TEZGAHINA BONCUK EKLEMEK İÇİN YAPILAN HAZIRLIK:

 

90 cm. naylon ipi(İpin rengi tasarıma uyan,fark yaratmayacak bir renk olmalı.),tek olarak kesin ve ipliği boncuk iğnesine geçirin.Tezgahtaki ipliklerden ilkinin üzerine düğümleyin.Şablondan takip ederek ilk sıradaki boncukları iğneye geçirin.(Her seferinde 1 sıra iğneye alınmalı.)

TEZGAHTA BONCUK DOKUMAK: 

 İlk sırayı iğnemize aldıktan sonra, en son sıradaki 1. ipliğin altından iğneyi geçirip ucunu 1. ve 2. iplik arasına çıkarırız.İğneye şablona göre en son olan boncuğu takarız ve iğneyi 2. ipliğin altından 2. boncuğu almak için tekrar yukarı çıkarırız. Bu işlemi en son boncuk da iğneye alınana dek tekrarlarız.Tam bu aşamada bir püf noktası vardır;iğnenin ucunu, ilk ipliğin altından yukarıya  çıkardıktan sonra ikinci sıradaki boncukları iğneye almalıyız.Ve bu işlemi her sıra başında yapmalıyız.Her sıra tamamlandığında boncukları düzeltmeli ve sıkı olmasını sağlamalıyız.  

                     Resim :2

BİTİRME:

Her iki makaradan da iplikleri çıkartıp,düğümleri çözün ya  da mesafe kurtarıyorsa düğümde iplikleri kesin.Tasarımı bitirmek için farklı kapatma şekilleri vardır.Ucundaki iplikleri örebilir,ucunu da deri kapatmaya alabilirsiniz.Ya da ucundan sarkan iplikleri deri içini yapıştırıp deri kapama ile kapayabilirsiniz.En ucuna da papağan klips takıp tasarımı tamamlayabilirsiniz.

 

                        Resim:3

 

 

 

 

PHOTO

PHOTO

 

 

TIKLAAA
BİR TIK KADAR YAKIN "));
TIKLAA
Yorum Yaz

<%Title%>TIKLA
tıklaaaa
tıklaaaaa
tıklaaaaaaaaaaaaaaa
-->
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !